Садівникам відомо, що смородинові кущі часом перестають плодоносити, якщо причини прибрати, то смородина знову ряснітиме плодами.

Смачна і корисна смородина потребує не тільки правильних добрив, а й вимагає особливого догляду. Якщо кущі перестають плодоносити, то дачникам слід знати про найпоширеніші проблеми. Чому смородина не плодоносить? Є три часті причини, пише Телеграм-канал "Садівник".

Чорна смородина, скріншот: YouTube

Якщо ви більше не отримуєте врожаю від смородини, можливо, припустилися однієї з найпоширеніших помилок.

Причина №1 – неправильне обрізання. Садівникам слід видаляти пагони у смородини після 5-7 років, як і пагони, які роблять кущ надто густим. Хворі, сухі та зламані гілки теж не шкодуйте.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 13-19 травня для всіх знаків Зодіаку: задуми Овнів, успіх Дів та помилки Козорогів

Українці можуть залишитися біля розбитого корита: що буде з пенсіями

Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Новий податок на житло спустошить кишені українців: скільки доведеться заплатити

Показати ще

Чорна смородина, скріншот: YouTube

Причина №2 – старіння кущів. Можливо, смородина перестала плодоносити не через ваші помилки. Пам’ятайте, що після 10-12 років життєвий цикл рослини завершується. З таким кущем треба попрощатися.

Причина №3 – мало води. Полив відіграє велике значення для вирощування смородини. У спеку одному кущі потрібно щонайменше 3 відра води за раз кожні 1,5 тижня.

Нагадаємо, ми писали, що у жодному разі не робіть це з ягодами при заморожуванні: помилки багатьох господарок псують запаси на зиму.

Як повідомляв "Знай.ua" як доглядати за кущем смородини, після збору врожаю: буде солодко "спати" і згадувати вас.

Також "Знай.ua" інформував, куркума та горілка - це не тобі, а для грядок: гаряче підживлення, яке завалить город огірками.