Смородина потребує догляду не тільки навесні, а й після збирання останніх ягідок з куща. Саме від цього буде залежати наскільки щедрий врожай ви отримаєте наступного літа.
Про це повідомляє Канал 24.
Після того, як кущі перестали плодоносити, потрібно обрізати листя на гілках з самого низу. Листя не має доторкатися землі, аби не заразитися певними хворобами.
Переважно на верхніх гілках часто селиться попелиця: вона проявляється характерними плямами.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Щоб більше не бачити її на смородині, треба після збору ягід підрізати гілки на 10-15 сантиметрів. Оптимально залишити 4-5 молодих та міцних пагонів.
Обов'язково варто позбутися хворих чи пошкоджених паростків, адже вони вже не будуть родити, натомість можуть стати джерелом хвороб та приманкою для шкідників. Краще обрізати й старі гілки.
Після того, як обрізали кущі, необхідно обприскати їх від можливих шкідників та хвороб. Для цього знадобиться сечовина. Просто розчиніть 300 грамів речовини у 10 літрах води. Дієвим засобом у цій ситуації буде й 1% розчин бордоської речовини. Обробку можна повторити навесні.
Під час вирощування ягід не можна забувати про правильне удобрення. Якщо смородині понад 3 роки, рекомендується підгодувати її фосфорно-калійними речовинами.
Хороший вибір – взяти суперфосфат. Треба 2 столові ложки речовини розчинити в гарячій воді, потім внести ще 1 столову ложку сульфат калію. Все це якісно розбавляємо водою, щоб вийшло відро розчину. Такого об'єму буде достатньо на 1 кущ смородини. Перед підживленням не забуваємо підлити його водою.
Нагадаємо, чому огірки порожні всередині: після цих порад ви ніколи не зіткнетеся з такою проблемою.
Раніше ми повідомляли, що будете з морквою всю зиму: найкращий період, щоби зібрати врожай.
Також наш портал повідомляв, проблеми із травленням, висипання та судоми: експерти попередили про небезпечні властивості дині