Восени важливо провести правильний догляд за деревами у своєму саду, щоб уже наступного року вони віддячили гарному врожаю.

Саме в осінній період йде основна підготовка рослин до серйозних випробувань узимку. Досвідчені садівники назвали помилки, які важливо не допустити восени, пише Телеграм-канал "Садівник".

Осінній сад, скріншот з відео

Головні помилки садівників восени:

1. Занадто пізнє підживлення. Добрива рекомендується вносити, доки ґрунт ще теплий і рослини можуть отримувати поживні речовини в повному обсязі. Тож найкраще це робити орієнтовно у вересні — на початку жовтня. Адже коли земля вже починає підмерзати, коріння вже майже перестає працювати.

2. Відсутність підживлення . Слід пам'ятати, що при плодоношенні дерева плодові віддали багато сил, тому їм обов'язково потрібно відновитися. І користь це принесе не лише при закладанні майбутнього врожаю, а й для підвищення зимостійкості дерев.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім

Показати ще

яблуня, скріншот з відео

3. Обрізання. В осінній період не варто проводити радикальне обрізання плодових дерев, адже шкода може бути дуже серйозною. Натомість можна видалити сухі, зламані і тонкі гілки, що загущають. Після цього замазати усі зрізи садовим варом.

4. Побілка. Рання побілка буде неефективною, адже осінні дощі встигнуть її змити і користі від неї не буде ніякої. Ці роботи слід проводити, коли температура буде близько +5…+7 °С.

Дерево з ягодами, фото: скріншот з відео

Нагадаємо про догляд за виноградом восени: як підготувати кущі до зимівлі.

Раніше ми повідомляли, що це має знати кожен квітникар: як правильно вирощувати астру.