Більшість дачників та городників вже звикли до того факту, що моркву необхідно сіяти навесні, проте досвідчені городники рекомендують робити це під зиму. У результаті, вам вдасться зібрати ранній урожай.

Важливо розуміти і прийняти той факт, що пророщене після зимівлі в грунті насіння витриваліше до хвороб і дає кращий результат.

Про те, як правильно зробити зимову грядку моркви, розповів один із українських блогерів-городників, який часто ділиться порадами у соціальних мережах.

Морква, скріншот: YouTube

Правильно виберіть сорт

Не всі сорти моркви підходять для посіву під зиму, особливо, якщо йдеться про сорти, що швидко проростають.

Популярні новини зараз

Чи підуть на фронт усі, хто "оновився": у Міноборони відповіли

ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ

Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова

Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа

Показати ще

Купуючи насіння, уважно прочитайте інформацію на упаковці. Там має бути прописано, чи можливе вирощування під зиму.

Кращі сорти для озимої моркви: Вітамінна, Курода, Нантська 4. Важливо враховувати і те, що втрати при озимому посіві будуть вищими. Тобто закладіть на 10%, а для гібридів на 20-25% більше насіння.

Коли сіяти

Підзимовий посів моркви важливо проводити у правильні терміни. Це необхідно робити, коли температура повітря регулярно тримається на 5 градусах або опускається нижче. У цей час земля починає твердіти.

Тобто посів можна проводити приблизно з кінця жовтня до листопада. Слідкуйте за прогнозом погоди, і якщо синоптики говорять про настання ще одного "бабиного літа", відкладіть посів. Важливо, щоб морква не проросла восени.

Посадка моркви, скріншот: YouTube

Як підготувати грядку

Сіяти моркву необхідно в безвітряному і добре освітленому місці. Грядку рекомендується розташовувати на невеликій височині, щоб сніг з неї зійшов насамперед.

Заздалегідь, доки земля ще не затверділа, підготуйте місце майбутнього посіву. Після перекопування грядки потрібно боронувати, приготувати борозни для посіву, на відстані 18-20 см, і накрити матеріалом, що не промокається, щоб до часу посадки вони не проросли бур'яни, і їх не розмило дощем.

Приготуйте заздалегідь суху суміш для загортання насіння. Сіяти будемо, коли земля вже холодна, береться до грудок і нею складно прикрити насіння.

Тому поки тепло, приготуйте суміш із землі та торфу в рівних частинах, переберіть її руками, щоб не було грудочок та просушіть на сонці. Зберіть у відра або мішки та залиште у сухому приміщенні.

Грунт повинен бути родючим і пухким, кислотність нейтральною або слабокислою. Сіяти моркву краще після таких культур, як рання картопля, гарбуз, інші баштанні, рання капуста, огірки, часник, цибуля.

Нагадаємо, обрізка малини восени: коли потрібно це робити, щоб отримати добрий урожай.

Раніше повідомлялося, борщ варитимете і на Великдень: як правильно зберігати буряк, щоб він пролежав до весни.

Також, висаджуйте полуницю вже зараз, щоб вистачило і собі, і навіть на продаж: 3 основні правила на осінь.