Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які вже встигли зібрати кілька "хвиль" урожаю, є дуже корисна інформація. Багато хто ще під кінець літа хоче встигнути зібрати "зелень", і в цьому можна досягти успіху, якщо посадити часник. Однак важливо розібратися, після яких культур не можна і після яких можна заповнювати землю часником.
Якщо хочете отримати великий часник, то вам треба садити його не на вільних грядках, а на тих місцях, де раніше росли культури, які позитивно вплинуть на врожай часнику.
Озимий часник саджають багато городників. Для того щоб зібрати хороший урожай, дотримуйтесь кількох порад городників, які знають після яких саме овочів чи зелені він буде добре рости.
Де не можна садити часник під зиму
Після часнику
Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Два роки поспіль часник не можна висаджувати на тому самому місці, тому що він виросте дрібним і без смаку, а все тому, що передня посадка забрала з ґрунту всі поживні речовини.
Після коренеплодів
Не рекомендується садити часник після буряка чи моркви, тому що вони забрали під час зростання багато поживних елементів. Також не варто висаджувати часник після картоплі, цибулі чи редиски. Наприклад, картопля та цибуля можуть обмінятися хворобами.
Після прянощів та зелені
Краще не садити часник у тих місцях, де росла петрушка та кріп, а ще після пряних трав (чебрецю, розмарину та базиліку). У ґрунтів після них залишаться олії та хімічні елементи, які погано впливають на агротехнічну частину.
Після помідорів, перцю, баклажанів
Ґрунт після баклажанів, помідорів та перцю накопичує всередині різні захворювання, тому краще уникнути посадки часнику на таких грядках.
Після чого можна садити часник на зиму
Рекомендується садити часник після патисонів, кабачків, капусти, гарбуза, огірків та бобових. Озимий часник любить нейтральний грунт зі зниженою кислотністю та помірним рівнем вологості. Для посадки краще вибирати освітлені місця та уникати тих місць, де накопичується волога.
Нагадаємо, грядки не повинні порожні: що можна посадити на городі в серпні, щоб отримати другий врожай.
Раніше повідомлялося, що треба садити після огірків: важливі правила для городників.