Археологи, антропологи і економісти з університетів Огайо і Дарема з'ясували, що в Раннє Середньовіччя населення Європи було набагато здоровіше, ніж у більш пізні століття, аж до XIX століття. Результати дослідження опубліковано в Medievalists.
Вчені протягом декількох років досліджували більше 15 тисяч скелетів у різних місцях Європи. Увага зверталася на стан зубів, зріст людей і інші фактори, які вказували на їх режим харчування і загальний стан здоров'я.
Виявилося, що чума Юстиніана оздоровила населення Європи, яке пережило епідемію. Цікавий той факт, що нове покоління мало доступ до більшої кількості ресурсів, у тому числі їжі, ніж їх попередники. Крім того, згідно аналізу кісток, у наступні століття здоров'я тільки погіршувався, незважаючи на прогрес у медицині.
"Погіршення пов'язане зі збільшенням щільності населення, зростанням соціальної нерівності, а також з малим льодовиковим періодом XIV-XIX століть", – розповів провідний дослідник і професор Йорг Бет.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Як відомо, чума Юстиніана (іноді Юстиніанова чума) є першою за переліком пандемією чуми, яка почалася в 541 році у Східній Римській імперії за часів правління імператора Юстиніана.
Як повідомляв портал Знай.uа, група археологів в іспанському місті Аїн біля Валенсії виявила меч епохи середньовіччя, який чудово зберігся, незважаючи на свій солідний вік.
Також портал Знай.uа писав, міжнародна група дослідників проаналізувала ДНК 151-ї мумії з археологічного району Абусирі ель-Мелек. Ця територія розташована вздовж Нілу в Середньому Єгипті. У дослідженні беруть участь мумії віком 1400 років до н.е. – 400 років н.е.