26 січня 1972 року 22-річна югославка Вулович Весна пережила смертельну авіакатастрофу.
Стюардеса "Югославських авіаліній" Весна Вулович перебувала у хорошому настрої, хоча її помилково розподілили на рейс Стокгольм – Копенгаген – Загреб – Белград.
Коли літак пролітав над німецьким Херсдорфом, він зник з радарів.
Усміхнені пасажири – це було останнє, що вона запам'ятала перед тим, як у літаку, який пролітав над тодішньої Чехословаччиною на висоті 10 тисяч 160 метрів, вибухнула бомба.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Як стало відомо пізніше, бомбу пронесли на борт хорватські націоналісти - усташі.
Всі 29 пасажирів і членів екіпажу, що знаходилися на борту, загинули. Вціліла лише Вулович - впавши на землю з висоти 10 160 метрів вона дивом залишилася в живих.
На щастя, її крики в лісі почув лісник Бруно Хенке, який під час Другої світової війни був лікарем німецької армії. Він допоміг дівчині протриматися до прибуття медичної допомоги.
Було зрозуміло: у дівчини пошкоджений хребет і чіпати її категорично не можна.
Вона отримала численні переломи і травми. Крім трьох хребців, стюардеса переламала руки, ноги і череп в декількох місцях.
Вона перебувала в комі 27 днів, а прокинулася вже світовою знаменитістю. Дівчину внесли в Книгу рекордів Гіннесса, як першу людину, яка вижила після падіння з висоти 10 км.
А потім був довгий період відновлення, цілих 16 місяців вона провела у лікарні. 10 місяців з паралічем нижньої частини тіла.
Лікарі припускають, що причина везіння може бути в низькому кров'яному тиску. Також її затисло в хвості літака, між трупами і частинами багажу і пом'якшили удар соснові гілки.
Пізніше весна розповідала:
"У мене завжди був дуже низький кров'яний тиск. Коли людина різко виявляється на великій висоті, де зовсім немає кисню, вона помирає практично відразу - у неї розривається серце. Після вибуху я втратила свідомість - це вкупі з низьким тиском врятувало мене від швидкої смерті в повітрі. А ось чому я залишилася ціла, впавши на землю, - цього я й сама не знаю. Я завжди займалася спортом, тіло було гнучким, гнулося в будь-яку сторону - ймовірно, через це я отримала менше переломів, ніж могла".
Вулович стала національною героїнею. Жінці присвячували пісні і запрошували її на найбільш популярні телевізійні шоу. Іменем Весна називали дівчаток - воно приносило успіх – вважали люди.
Після того як Весна змогла ходити, вона знову літала на літаках і продовжувала працювати в "югославських авіалініях.
Така безстрашність пояснюється тим, що Весна не пам'ятала ні аварії, ні своє спасіння. В інтерв'ю 2008 року вона зізналася, що пам'ятає тільки те, як вітала пасажирів після зльоту з Копенгагена, а потім вже — як прокинулася в лікарні і побачила матір і батька.
Як повідомляв портал "Знай.uа", близько семи годин вечора Елізабет Енн Ходжес і її чоловіка сполохав страшний гуркіт, в миті ока на жінку звалився фрагмент небесного тіла вагою 3.8 кг, пробив дах будинку.
Також "Знай.uа" писав, як шукачка пригод Енні Едсон Тейлор підкорила Ніагарський водоспад у бочці.