Городники влітку стикаються з величезними викликами - часто люди, щоб зберегти психіку в нормі, сприймають колорадських жуків, дощі та інші проблеми, як гру. Однак на ділянці можуть завестися кроти – вони живуть у глибоких норах і постійно шукають собі їжу.
Кроти пересуваються підземними ходами, підбираються до садово-городніх ділянок, де харчуються комахами, личинками, дощовими хробаками та навіть гризунами.
У зоні інтересів у крота також і коріння рослин, він не харчується, але під час пересування псує всю систему.
Один із українських блогерів-городників розповів, як позбутися кротів гуманними способами.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Рослини-відлякувачі
До них відносяться - чорні боби, нарциси, імператорський рябчик чи квасоля не подобаються звіркам своїм запахам. Достатньо посадити рослини по периметру ділянки.
Додайте в нори сильно пахучі речовини
Наприклад, це можуть бути шматочки тканини, змочені в нафталіні чи бензині. Придатні для використання та рибні відходи. Різкі запахи відлякують шкідника.
Залийте ходи кротів
Якщо є вільний та необмежений доступ до води, можна спробувати затопити кротові ходи. Це потрібно робити хоча б кілька годин протягом кількох діб поспіль.
Паркан
Мабуть, найефективніший спосіб не допустити появи крота на ділянці – зробити огорожу на його периметрі. Це може бути канава, наповнена битим шифером або цеглою, вкопана в землю сітка від кротів, лист сталі або звичайний паркан.
Щоб бути ефективним проти кротів, паркан повинен входити на землю мінімум на 1 метр і хоча б на 20 сантиметрів височіти над нею.
Раніше повідомлялося, урожай полуниці збере всі "лайки": перетворюємо ягоди на великі та солодкі за допомогою кислого молока.
Також, збільшуємо врожай картоплі втричі: схема, про яку навіть ваша бабуся мовчала.