Українці активно готуються до початку опалювального сезону, який традиційно стартує із настанням холодів. Одні закуповують дрова, інші заклеюють вікна, а треті – миють батареї.

Багато хто навіть не підозрює, наскільки важлива ця процедура. Її потрібно щорічно проводити перед тим, як у будинок запускають тепло для того, щоб пил та бруд не перешкоджали віддачі тепла.

Крім того, якщо не прибрати пил, під час роботи вся вона підніметься у повітря, що дуже нашкодить здоров'ю та дихальній системі, зокрема.

Господиня в будинку, фото zbk

Процес підготовки батареї дуже простий, але складається з декількох етапів. Для початку варто дістати пилосос, який дозволить не рознести весь пил, їм потрібно прибрати перший шар. Далі застеліть на підлогу шматок поліетилену або ганчірку, щоб брудна вода не капала.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним

Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ

Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати

Показати ще

Після цього наберіть теплої води в миску і додайте трохи миючого. Намочіть у розчині йоржик, а потім пройдіться ним між чавунними секціями. Також батареї потрібно обов'язково протерти, а застарілі плями – замочити.

Якщо не хочете використовувати хімію, можете помити батарею розчином з води та перекису водню, мила, соди або лимонної кислоти. Потрібно обрати один з цих засобів.

батарея, скріншот з відео

Нагадаємо, ні в якому разі не використовуйте ці дрова для опалення: українців підготували до холодної зими 2023/24

Раніше ми писали про те, якщо ви робите це в саду восени, то наступного року будете без урожаю: 4 найчастіші помилки

Як повідомляв Знай.ua, сморід чують навіть сусіди? Найкращі способи прочистити каналізацію, ніяких хімікатів