Дослідження, проведене вченими, ставить під сумнів усталену думку про те, що музика має позитивний вплив на сон людей. Виявилося, що для деяких людей музика може заважати засинанню і навіть негативно впливати на якість сну.
Американський Фонд вивчення сну зазначає, що ефект музики залежить від індивідуальних уподобань, а експерти зазвичай рекомендують слухати спокійну музику з ритмом 60-80 ударів на хвилину.
Нове дослідження, яке включало 209 учасників, вивчало зв'язок між слуханням музики і сном. Учасники ділилися інформацією про свої звички слухання і як часто мелодії «налітають» на них під час сну.
У другої частині експерименту 50 осіб прослуховували популярні пісні перед сном, при цьому їхні сновидіння аналізували за допомогою полісомнографії.
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Виявилося, що у тих, хто не міг позбутися нав'язливих мелодій, виникали труднощі із засинанням, збільшувалася ймовірність пробудження від кошмарів, і вони частіше перебували у поверхневому сні. Записи електроенцефалограми показали, що у них відбувалася активізація пам'яті під час сну, що зворотно впливало на його якість.
Таким чином, виявилося, що навіть інструментальна музика може заважати сну у багатьох людей, проте загалом поширене переконання про позитивний вплив музики потребує перегляду.
Нагадаємо, Настя Каменських спромоглася зізнатися, де ховається, Потап підтримав: "Від деяких я плачу"
Раніше ми писали про те, що відкладіть свої AirPods подалі: чим небезпечні навушники і як не залишитись без слуху
Вам буде цікаво дізнатися коли сусіди влаштовують безсонні ночі: як вгамувати їх за допомогою штрафів